Deratizace
Soubor prací, zajištující hubení (omezení výskytu) škodlivých hlodavců. Používáme tyto přípravky: Lanirát G, Lanirát Z, Lanirát Micro, Norat G, Kumatox, Baraki, Stutox a mnoho dalších. Všechny tyto přípravky jsou povoleny podle zákona č. 120/2002 Sb., O podmínkách uvádění biocidních přípravku a účinných látek na trh a o změně některých souvisejících zákonů.
Již od nepaměti sužují lidská sídla přemnožené populace různých hlodavců a stejně tak dlouho svádí lidstvo s těmito hlodavci boj. Potkani, myši a krysy žijí na území našeho státu témeř všude. Konzumují ochotně jak veškeré hotové pokrmy, tak i jejich suroviny, obilniny včetně mouky, zeleninu, ovoce a živočišné bílkoviny ve formě mléka a masa ve všech úpravách.
Správný postup při deratizaci
Levná nabídka deratizačních prací se ve většině případu velice prodraží.Levná nabídka bývá při výběrových řízeních, prováděných neinformovanými posuzovateli upřednostňována.Nástrahové přípravky se znehodnocují použitím bez jedových staniček nebo do vlhka. Jednorázová aplikace vede k plýtvání prostředku i materiálu. Platby jsou v poměru k pravidelné deratizaci levnější a tudíž žádanější. Cenově náročnější nabídka muže mít při dodržení pracovního postupu dokonalý a dlouhodobý efekt. Tato nabídka nebývá při výběrových řízeních, vedených neodborníky zpravidla akcetována. Počítá s použitím profesionálních přípravku s ohledem na charakter deratizovaných míst. Pracovníci firmy jednorázově použijí menší množství nástrahy, kterou Doplňují při pravidelných kontrolách na všech místech jejího odběru. Používání vhodných nástrahových staniček, označených jménem firmy a spojením na odpovědného pracovníka, názvem použitého přípravku a datem poslední kontroly, je samozřejmostí. Trvalé ponechání staniček a termíny jejich pravidelných kontrol by mely být uvedeny v písemné smlouvě. Speciální deratizaci mohou provádět pouze osoby, mající odbornou způsobilost ve smyslu § 58 zákona c. 258/2000Sb.
Myš domácí
Nákazy (salmonelózy)
leptospiróza – Leptospira sejroe: simuluje chřipkové onemocnění
Lymfocytární choriomeningitis: virové onemocnění,(moc a výkaly myši) nepřenosné z čověka na člověka, chřipkové příznaky, teplota, komplikace jako meningoecefalitis, možno i celkově vážné stavy.
Tularémie.
Informace
Je drobný myšovitý hlodavec, jehož délka nepřesahuje v dospělosti 100 mm. Tenký ocas je zpravidla kratší než tělo. Barva srsti hřbetu je šedohnědá až černošedá, na břišní straně šedá až žlutošedá. Vyskytuje se po celém území ČR. Ročně mohou mít 5-10 vrhu s počtem 4-9 mláďat. Doba březosti je 19-21 dní a k opětovnému páření muže dojít.
Potkan
Nákazy (leptospirózy)
Leptozpiróza icteroharmorhagie - (Weilova choroba): horečnaté onemocnění chřipkového rázu, vážné poškození jater, ledvin, meningitidy, meningoencefalitidy i možnost úmrtí. Přenos přímým stykem se zvířetem nebo kontaminovanou vodou, půdou i předměty (moc). Salmonely: nejčastěji S. typhi kurkum a S. enteri Tularémie, brucelózy a TBC.
Informace
Statný hlodavec, který muže v dospělosti vážit i pres 500 g. Délka těla je 160-230 mm. Ocas, u kořene nápadně zesílený, nepřesahuje délku těla (125-230 mm). Ve zbarvení hřbetu převládá šedohnědá až hnědá barva, spodní strana těla bývá špinavé bílá až šedá. Potkani se mohou množit po celý rok při 22-24 denní březosti. Samice rodí obvykle 3-5 krát ročně a má 1-15 mláďat, která pohlavně dorůstají okolo 3 měsíce života. Potkan je všežravec. Jeho potravní spektrum se však mění podle dostupné potravy, podle prostředí a podle roční doby.
Krysa
Nákazy
Mor,TBC: nemoc krysího kousnutí. Jinak jako u potkana!
Informace
Je poněkud menší a subtilnější než potkan (160-235 mm) s nápadně dlouhým ocasem (185-250 mm), který u dospělých jedinců přesahuje délku těla. Na protáhlé hlavě jsou nápadné dlouhé ušní boltce. Jsou-li přehnuty dopředu, dosahují (na rozdíl od potkana) až k oku. Zbarvení srsti je rozdílné. Některé krysy jsou celé tmavé až černé, jiné šedivé či rezavé hnědé se světlým břichem. Samice rodí pouze 4-5 krát za život 1-13 mláďat. Doba březosti je 21-23 dní. V přirozených podmínkách se dožívají maximálně 2-2,5 roku. Živí se zejména dužinatými plody, zrním, zeleninou a zelenými částmi rostlin.
- Telefon:
- 602 474 073
725 931 011 - Skype:
- michalcapek
- E-mail:
- asana@asana.cz